Ses-Video Araclari » Doğan BAYBAŞİN, Bilgi Güçtü Paylaştıkça Büyür.
Reklam Alani
Reklam Alani
Reklam Alani
 
 
 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı
Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre

Dvd Videosoft Free Studio Download

Yazar: HbY Tarih 18-03-2014, 08:00, Gösterim: 1767

0 Medya dosyaları ile olan işlemlerinizin çoğunu gerçekleştirebileceğiniz, 30'dan fazla ücretsiz yazılımı tek bir pakette toplayan başarılı ve kullanışlı bir yazılımdır. Youtube video innDirme, DVD yazma, mp3 araçları, video dünüştürme özelliklerinden bir kaçıdır.

Dvd Videosoft Free Studio Download


Program 4 farklı bölümden oluşmaktadır. Her bölüm altında farklı araçlar vardır.

Internet Bölümü Altındaki Araçlar

Youtube.com adresinden video innDirme
Youtube videolarını mp3'e dönüştürme
Youtube videolarını farklı video dosya türlerine dönüştürme
Youtube video yükleme
Ses dosyalarını flash dosya türüne dönüştürme
Video dosyalarını flash dosya türüne dönüştürme.

DVD & Video Altındaki Araçlar
Video dosyalarını DVD dosya türüne dönüştürme
Video dosyalarını flash dosya türüne dönüştürme
Video dosyalarından ses ayrıştırma
Video dosyalarından JPG resim alma
3GP video dönüştürme
iPod ve PSP uyumlu video dönüştürme
iPhone uyumlu video dönüştürme
Video boyutlandırma
Video dosyalarını kesme (bölme)
DVD disklere video yazma
DVD diskleri farklı video türlerinde yedekleme

Kategori: Program Download, Ses-Video Araclari

 

Pentax WG-4 ve WG-4 GPS Digital Fotoğraf Makinasi

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:53, Gösterim: 1379

0
Pentax  WG-4 ve WG-4 GPS  Digital Fotoğraf Makinasi


Yaratıcı çekim moduna sahip ve 14 metreye kadar Su altı çekim yapabilen teknoloji harikası Pentax WG-4 ve WG-4 GPS.

Pentax, yeni modelleri WG-4 ve WG-4 GPS dijital kompakt fotoğraf makinelerini duyurdu.

WG serisinin yenilenen yüksek teknoloji ürünü modelleri sıradışı su geçirmezlik ve darbeye dayanıklılıkta üstün performansın yanında dış mekanda ve su altında yüksek kaliteli çekim sunuyor. WG-4 ve WG-4 GPS modelleri 14 metreye kadar su altı çekimde olağanüstü suya dayanıklılık ve 2 metreye kadar düşmelere karşı darbeye dayanıklılık özelliklerine sahip. Serinin daha önceki modellerinde olduğu gibi kavraması kolay kaymaz gövde tasarımına ek olarak yeni gövde renklerindeki farklı seçenekler dış mekanlarda dikkat çekiyor. Ayrıca geniş apertür, dört kat optik zoom mercek (geniş açıda maksimum F2.0 apertür ile) su altında, gece çekimlerinde ve kapalı mekan spor karşılaşmaları gibi düşük aydınlatmalı ortamlarda en az görüntüyle yüksek kaliteli görüntüler sağlayan arka aydınlatmalı CMOS sensör gibi ileri teknoloji yeniliklere de sahip.

Pentax  WG-4 ve WG-4 GPS  Digital Fotoğraf Makinasi


Fotoğraf makinesinin işletimini ve performansını ileriye taşıyan diğer önemli yenilikler ise, makro çekimlerde daha hızlı AF işletimi, sualtı çekimlerinde geliştirilmiş görüntü kalitesi ve kullanıcının anında kendi seçtiği ayarlara dönebileceği KULLANICI (USER) modu olarak karşımıza çıkıyor. Yeni modeller, aktif dış mekan fotoğrafçılığını kolaylaştıran bir dizi opsiyonel aksesuara da sahip. Örneğin hands-free kullanım için yapışkan bağlantı ve tutma bağlantısı ile makineyi sabitleyebilme özelliği, çiftli sarsıntı azaltma sistemine sahip Full HD video kayıt (1920 x 1080 piksel) yaparken kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

PENTAX WG-4 GPS modeli ayrıca dış mekan çekimlerine kolaylık getiren basınç/yükseklik/derinlik ölçer ve dijital pusula özeliklerinin yanı sıra kayıtlı görüntülere konum verisi ve seyahat günlüğü kaydedebilen gelişmiş GPS özelliğine sahip.

Pentax  WG-4 ve WG-4 GPS  Digital Fotoğraf Makinasi


Genel Özellikler

İki saate ve 14 metre derinliğe kadar kesintisiz çekim sağlayan sağlam dış çerçeve

Su geçirmezlik özelliğine sahip gövdesi sayesinde WG-4 ve WG-4 GPS modelleri 14 metre derinliğe ve iki saate kadar kesintisiz su altı çekim sağlıyor. (IPX8 veya JIS Class 8 su geçirmezlik performansına eşdeğer). Ayrıca bu fotoğraf makineleri 2 metre yüksekliğe kadar darbeye dayanıklı, toza dayanıklı (IPX6 veya JIS Class 6’ya eşdeğer), -10 dereceye kadar soğuğa dayanıklı ve 100kgf ağırlığa kadar çarpmaya dayanıklı olarak tasarlandı. Tüm bu özellikleri ile WG-4 ve WG-4 GPS modelleri sert ve zorlu açık hava koşullarında bile sağlamlığını ve güvenilirliğini sürdürüyor.

Kategori: Ses-Video Araclari

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

4K Ekran Nedir, Neye Yarar

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:37, Gösterim: 1851

0
4K Ekran Nedir, Neye Yarar


4K, anlatıldığı kadar mükemmel bir şey mi? 4K TV veya monitör satın almalı mısınız?

4K TV'ler, geçtiğimiz sene piyasada kendilerini göstermeye başladılar. Birçok firma ise fiyatı nispeten uygun 4K monitörlerini tanıtıyorlar. Peki bugün bir 4K monitör almanızın size faydası var mı, yoksa elinizdeki monitörle devam mı etmelisiniz?

Bu soruyu kısaca cevaplamak gerekirse, şimdi 4K monitöre geçmeniz size muhtemelen herhangi bir avantaj kazandırmayacak. Ucuz 4K TV'lerin müthiş olduklarını söylemek zor, 4K TV'ler için ise henüz yeteri kadar içerik yok. Bu yüzden 7.000 TL ve üzeri parayı 4K ekranlara dökmek için iyi bir nedeniniz yok. Ancak bu durum, ilerleyen aylarda biraz değişebilir, bu yüzden önce 4K'nın ne olduğunu ve ardından ne zaman işine yarayabileceğini konuşmakta fayda var.


4K nedir?

4K, çözünürlük evriminde 1080p'den bir sonraki adımı temsil ediyor. Standart definition, 640x480 (480i/p) çözünürlük ile yola çıkmış, 1280x720 ile ilk kez HD çözünürlüğünü görmüştük. Son olarak 1920x1080'e (1080i/p) yükselmiştik. 1080p dediğimizde, dikey çizgideki piksellerden bahsediyoruz. 4K'da ise bu biraz farklı, çünkü 4K yatay çizgideki pikselleri sayıyıor.

16:9 oranlı bir 4K ekranın doğal çözünürlüğü, 3840x2160'tır. 3.840'ın nasıl 4'e dönüştüğünü merak etmiş olabilirsiniz. Üreticiler, 3.840'ı 4.000'e çok yakın bulduklarından ve 1920'nin iki katı olduğundan (1920x1080, yani 1080p) bu çözünürlüğe "4K" demeyi uygun görmüşler. Bu yuvarlamayı haklı çıkaracak birkaç neden var. Bunun yanında farklı oranlara sahip ekranların çoğunun yatay piksel sayısının 4.000'i geçtiğini söyleyelim.

Kategori: Ses-Video Araclari

 

Google ve LG Işbirliğiyle Kol Saati

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:34, Gösterim: 1399

0
Google ve LG Işbirliğiyle Kol Saati


Google ve diğer bir teknoloji devinin ortak geliştirdiği saat özellikleriyle beraber internete sızdı.

Henüz yaygınlaşmamış olsa da önde gelen cep firmaları, akıllı saat denemelerine son hız devam ediyorlar. Yeni bir iddiaya göre ise Google ve LG, kare ekranlı bir saat üzerinde çalışıyorlar.

LG üretimi, Google markalı akıllı saat, evleaks'in raporuna göre 1.65 inç'lik 280x280 çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip olacak. Bu, saatin çözünürlük ve kare ekran bakımından Samsung Gear 2 veya Gear 2 Neo'ya benzeyeceği anlamına geliyor. MWC'de tanıtılan, daha şık görünen Gear Fit, 1.84 inç'lik, 432x128 çözünürlüklü uzun bir Super AMOLED ekrana sahipti.

Sızıntıya göre Google'ın akıllı saati, 512MB RAM'e ve 4GB depolama alanına sahip olacak. Saatte hangi işlemcinin kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Saatin özellikleri, diğer akıllı saatlerle eş düzeyde görünüyor. Ancak saat muhtemelen uygulamaları çalıştırabilmek için yine Android'li bir cihaza ihtiyaç duyacak.

Kategori: Ses-Video Araclari, Google Diyari