Internet Alemi » Doğan BAYBAŞİN, Bilgi Güçtü Paylaştıkça Büyür.
Reklam Alani
Reklam Alani
Reklam Alani
 
 
 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı
Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre

Java Google Chrome NPAPI Sorunu Çözümü

Yazar: HbY Tarih 29-06-2016, 17:58, Gösterim: 5448

0 Java 7.10 ve daha üstü kullanımda ki sürümlerde, güvenilmeyen Java destekli uygulamalarının (farklı bir izahla, bilinen yada bilinmeyen yayımcılar tarafından dijital olarak imzalanan uygulamalar ve güvenilir bir Sertifika Yetkilisi tarafından yayınlanmayan bir sertifikalarla kurulu oyun, sohbet, radyo vb ) bir web sayfasına dahil olduğunda ne zaman ve nasıl çalışacağını yönetme özelliğini sunmaktadır. Bu yolla Java Denetim Masası'ndaki güvenlik düzeyi ayarlarıyla aşağıdakiler belirlenir.
Güvenilmeyen Java uygulamaları çalıştırılmadan önce sistemimizde ki güvenlik düzeyi (ORTA DERECE veya YÜKSEK) bilgi istemi görüntülenmesini web tarayıcılar ile sağlar..

Chrome tarafından NPAPI desteği
Web tarayıcıları için Java eklentisi, belli başlı tüm web tarayıcılar tarafından desteklenmekte olan NPAPI platformlar arası eklenti mimarisine dayalıdır. Google, Eylül 2013'ten bu yana , Chrome tarafından sağlanan NPAPI desteğini "2014 yılı sonuna" kadar kaldırmayı planladığını açıklamıştır ki işlem; Silverlight, Java, Facebook Video ve diğer benzeri NPAPI tabanlı eklentiler için desteğin de kaldırılacağı anlamına gelmektedir. Kısa bir süre önce, Google planlarını gözden geçirdi ve NPAPI'yı tamamen kaldırmayı 2016 yılı sonlarına ertelediğini duyurdu. Bu tarihlerin daha da ileri alınıp alınmayacağı konusunda netlik olmadığı için, Java kullanıcılarının bir an önce Chrome'a alternatif tarayıcılar kullanmayı düşünmelerini öneririz. Chrome yerine Firefox, Internet Explorer ve Safari'yi daha uzun vadeli seçenekler olarak tavsiye ederiz. Google, Nisan 2015'te yayınlanan Chrome Sürüm 42'den itibaren Java gibi NPAPI tabanlı eklentileri konfigüre etmeye yönelik fazladan bir adım ekledi ve tüm sürümlerde NPAPI etiketi kullanımı seçenecek halinde sunmaya başladı. Ama yinede Chrome kullanmaya devam edecekseniz eğer NPAPI etiketini Google Chrome de etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Kategori: Google Diyari, Internet Alemi, Java Adobe

 

Google Seo İle Google’da Üst Sıralara Çıkma

Yazar: HbY Tarih 8-04-2014, 03:24, Gösterim: 1343

0
Google Seo Calismasi Ile Para Kazanmak
Google Seo; Google arama motorunda anahtar kelimelerde üst sıralarda listelenmek için yapılan çalışmaların tamamıdır. Google da ilk sayfa’da olmak için öncelikle google web yönetici kuralları’na uymak gerekir. Web sitenizi web yönetici araçlarına ekleyip sitenizi doğrulayarak istatistik ve önerilere ulaşabilirsiniz. Bu öneriler doğrultusunda yapılacak google seo uygulamaları ile sitenizi ilk sayfaya taşıyabilirsiniz.


Öncelikle seo işlemlerinin başında kelime araştırması yapmak gerek, bu araştırmayı Google kelime aracı ‘nı kullanarak yapabilirsiniz. Google seo akılı ve mantıklı bir şekilde yapıldığı zaman size çok ziyaretçi ve müşteri kazandırır. Google seo için öncelikle zor kelime yerine kolay kelimelerden başlayıp sitenize biranda yüklenmemiş olur ve kolay kelimelerde kısa sürede ilk sayfaya çıkarak sitenize ziyaretçiler sağlayabilirsiniz.

Kategori: Web Tasarim, Google Diyari, Internet Alemi

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Facebook Mail Adresine Kişi Ekleyip Silme Facebook Mail Gönderme Alma

Yazar: HbY Tarih 29-03-2014, 23:42, Gösterim: 2196

0 Hesabıma bir e-posta adresini nasıl eklerim veya hesabımdaki bir e-posta adresini nasıl kaldırırım?

Facebook hesabınızda kayıtlı olan e-posta adreslerini güncellemek için:

Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan Facebook Mail Adresine Kişi Ekleyip Silme Facebook Mail Gönderme Alma simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
Sol sütunda Genel'e tıkladıktan sonra E-posta kısmına tıklayın
Hesabınızdan bir e-posta adresi silmek için Kaldır'a tıklayın ya da hesabınıza yeni bir e-posta adresi eklemek için Bir başka e-posta adresi ekle'ye tıklayın
Değişikliklerinizi kaydedin
Güvenlik amacıyla şifrenizi girin
Hesabınıza yeni bir e-posta adresi eklediğinizde, size bir onay e-postası göndereceğiz. Bu e-posta adresini Facebook hesabınıza eklemek istediğinizi onaylamak için e-postadaki bağlantıya tıklayın. Ardından, Facebook'a giriş yapmak için bu e-posta adresini kullanın.

Bilgilerinizi Güvende Tutma

Hesabınızda kayıtlı olan herhangi bir e-posta adresini kullanarak Facebook'a giriş yapabilirsiniz. Hesabınızı güvende tutmanın yollarından biri, hesabınızda kayıtlı e-posta adreslerinin doğru olduğundan emin olmaktır. Ayrıca ana e-posta adresinize erişiminizi kaybetme olasılığınıza karşı hesabınıza bir ilave e-posta adresi eklemenizi tavsiye ederiz.

Site Yardımı cevabını okuyorsunuz. Diğer Yardım Merkezlerimizde daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kategori: Internet Alemi

 

En İyi Wordpress Eklentileri

Yazar: HbY Tarih 25-04-2014, 11:56, Gösterim: 2098

0
En Iyi Wordpress EklentileriWordPress hem kullanımı pratik olan, hem de özelleştirmeye imkan ve olanak vermesi sayesinde her geçen gün popülerliğini daha da artırıyor. Bir blog alt yapısı olarak yola çıkmış olsa da, Wordpress şu anda daha kapsamlı bir içerik yönetim sistemine dönüşmüştür.
Wordpressi farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde kullanabilmek için eklenti (plugin) yapısının önemi büyük.

Şu anda WordPressin Eklenti Sayfasında 25 binin üzerinde eklenti (plugin) yer alıyor ama gerçekten faydalı ve etkili olanların sayısı çok daha az. Tek sorun size uygun olanların hangileri olduğuna karar vermekten geçiyor.

Konu devaminda sizler için seçilmiş, indirme sayılarına göre en popüler 30 WordPress eklentisi, indirme adresleri ve kısa açıklamaları yer aliyor.

Kategori: Web Tasarim, Internet Alemi

 

Ücretsiz Facebook Mail Adresi Alma

Yazar: HbY Tarih 29-03-2014, 23:35, Gösterim: 1428

0 Ücretsiz @facebook.com e-posta adresimi nasıl kullanırım?

@facebook.com e-posta adresiniz, Facebook hesabınız için isteğe bağlı bir e-postadır ve kullanıcı adınıza göre oluşturulur. @facebook.com e-posta adresinize gönderilen e-postalar, Facebook hesabınıza eklediğiniz ana e-posta adresinize iletilir.

Bu şekilde iletilen mesajları yanıtladığınızda, mesaj Facebook e-posta adresinize gönderilmiş olsa bile, yanıtın ana e-posta adresinizden gönderileceğini unutmayın.

Facebook e-posta adresinizi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için:

Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan Ücretsiz Facebook Mail Adresi Alma simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
E-posta kısmına tıklayın
Facebook e-postanı etkinleştir'in yanındaki kutuyu işaretleyin veya kutunun işaretini kaldırın
Site Yardımı cevabını okuyorsunuz.

Kategori: Internet Alemi

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Google Mobil Reklam Gelirlerini Artiriyor

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:24, Gösterim: 1192

0
Google Mobil Reklam Gelirlerini Artiriyor


Araştırma şirketi eMarketer'in Google'ın ABD'deki bilgisayarlarda yayınlanan arama reklam gelirlerinin geçen yıl ilk kez düştüğünü bu yılda yüzde 7'lik bir düşüş yaşayacağını açıkladı. Ancak raporda mobil reklam pazarındaki hızlı büyümenin etkisi ile şirketin ABD'deki reklam gelirlerinin artmaya devam edeceği kaydedildi.

eMarketer'in yayınladığı rapor akıllı telefonlardaki yükselişin ne kadar ciddi boyutta olduğunu ve tabletlerin Google'ın iş modelini nasıl şekillendirdiğini de ortaya koyuyor.

eMarketer global çapta ise Google'ın 2013'te 38,3 milyar dolar olan net reklam gelirlerinin 2014'te yüzde 14 artışla 43,5 milyar dolara yükselmesini bekliyor. Araştırma şirketi Google'ın cihaz basında uluslararası reklam satışları ile ilgili bir bilgi ise vermedi.

Her ne kadar eMarketer masaüstü bilgisayarlardan gelen arama gelirlerindeki hızlanmanın artarak geçen yılki 10,8 milyar dolarlık seviyesinden bu yıl 10 milyar dolara gerilemesini beklese de 2013'te 3,3 milyar dolar olan ABD'deki mobil arama gelirlerinin bu yıl 5,1 milyar dolara yükseleceği tahmininde bulundu.

Google reklam gelirleri ile ilgili detaylı rakamları yayınlamıyor. Bu reklamlar içerisinde internet genelindeki görüntülü reklamlar da bulunuyor. Öte yandan Google sözcüsü ise yorum yapmayı reddetti.

eMarketer raporunda Google'ın mobil arama reklamlarındaki itici gücünün geliştirilmiş kampanyalar ve ürün listeleme reklamlarının olduğunu belirtti. Geliştirilmiş kampanyalar ile Google tabletlerde olduğu gibi reklam verenlerden masaüstü arama sonuçları reklamları teklifleri de talep ediyor. Ürün listeleme reklamları ise fotoğraflar ve fiyatları içeriyor. Analistler bu reklamların Google'ın alışılmış yazı tabanlı linklerinden daha fazla akıllı telefonlarda etkili olduğunu belirtiyor.

Mobildeki güce rağmen Google arama motorunu akıllı telefonlar ve tabletler için ayarlamakta teknik zorluklarla da karşılaşıyor. Bu tarz cihazı kullananlar zamanlarının çoğunu mobilde internette gezinti yerine uygulamalarda geçiriyor. Bu nedenle Google uygulama içerisinde içeriği indeksleyerek mobil arama sonuçlarına uygulama içerisindeki bu içeriğe yönlendiren "derin linkler" yerleştiriyor.

San Francisco'da geçen hafta yapılan konferansta konuşan Baş İş Modeli Yetkilisi Nikesh Arora, nihayetinde Google'ın mobile dönüşümde öne geçeceğini söyledi. Arora akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanıcılar ile ilgili elde edilen konum bilgisi gibi ek verilerin Google'ın daha iyi hedeflemede bulunmasına imkan tanıyacağını ve böylece daha kazançlı reklam ürünlerinin sunulacağını da sözlerine ekledi.

Kategori: Google Diyari, Internet Alemi

 

Twitter Sinema Gösterileri Yapacak

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:07, Gösterim: 1208

0
Twitter Sinema


Sosyal medya şimdi de beyaz perdede karşımıza çıkıyor.

Bu yaz başlayacak yeni bir uygulamayla, sosyal medya beyaz perdeye taşınıyor.

Twitter ve National CineMedia arasındaki anlaşmaya göre, sinemalara Twitter ve Vine tarafından hazırlanan, eğlence ve sinema odaklı içerikler yaratılacak ve sinemalarda gösterilecek.

Haftalık olarak yenilenecek bu içerik ile hem Twitter’ın trend belirleme yeteneği işleve dökülmüş olacak, hem de sosyal medyada aktif sinema severler kendilerini gösterme şansı bulacaklar.

Kategori: Internet Alemi

 

Google Site Haritasi Oluşturmak ve Web Yonetici Araçlarina Kayit

Yazar: HbY Tarih 12-03-2014, 09:59, Gösterim: 2061

0 Google, Web Master Tools ile hızlı, kolay ve iyi şekilde siteniz hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir. Aynı zamanda Web Master Tools'a kayıt olmak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) içinde faydalı olacaktır. Web Yönetici Araçları'na blogunuzun site haritasını yükleyebilir ve böylelikle Google'ın sizin siteniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Web Yönetici Araçlarını Kullanmak için Sebepleriniz Var
1. Site haritası oluşturmak.
2. İçerik Analizi Yapabilmek; Sitenize giden bağlantılar, Anahtar Kelimeler, İç bağlantılar, Abone istatistiklerinizi inceleyebilirsiniz.
3. Sitenizdeki URL'leri Bulunamadı, Erişilemiyor, HTTP, Site Haritaları içerisinde, Zaman aşımına uğradı, robots.txt ile kısıtlanıyor, İzlenemiyor gibi kategorilere ayrılmış listeler yardımı ile kolayce görüntüleyebilme ve varsa sorunları düzenlem imkanı.
4. Harici Bağlantılar: Sitenize başka sitelerce verilmiş olan bağlantıları görüntüleme imkanı.
5. Harici Bağlantıların içeriği hakkında bilgi.
6. URL İndekslenme: Google tarafından hale hazırda indekslenmiş olan bir içeriğin indekslenmesini istemiyorsanız URL'yi kaldırma imkanı.

Liste benzer maddelerle daha da uzatılabilir.

Wordpress gibi diğer blog platformlarında hazır eklentilerle oluşturulabilen Site Haritasını Blogger'da oluşturmak için atom.xml beslemesini kullanabiliriz. Eğer halen site haritanızı Web Yönetici Araçlarına kaydettirmediyseniz, vakit kaybetmeden Web Yönetici Araçlarına kayıt olun. Kayıt işleminden sonra var olan sitenizi kayıt ettirmelisiniz. Size verilecek olan kodu istenlen yere yerleştirin ve sitenizi doğrulayın.

Kategori: Google Diyari, Internet Alemi

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Data Life Engine Kisaca DLE Hakkında

Yazar: HbY Tarih 12-03-2014, 09:51, Gösterim: 2243

0
Data Life Engine Kisaca DLE Hakkında


DataLife Engine çok amaçlı bir scriptir. Haber, kişisel blog, şirket ve paylaşım siteleri için kolay düzenlenebilme üzerine tasarlanmıştır. Güçlü bir yayın sistemi sayesinde, sistem ayarlarını ve makaleleri düzenlemede en yakın rakiplerinden daha ileridedir. Sistemin sade ve gelişmiş yapısı sayesinde, sunucu kaynaklarına en az şekliyle kullanıp ekstra bir yük yaratmadan çok ziyaret edilen projeler oluşturabilirsiniz. Esneklik ve kendi tasarımınızı kolayca entegre etme kolaylığı sayesinde ek ücret ödemeden hızlı bir şekilde web sayfasına sahip olabilirsiniz. Gelişmiş teknolojilerden biri olan AJAX ile bütünleşmiş altyapısı sayesinde ziyaretçileriniz çok daha rahat bir şekilde sitenizde gezinecek ayrıca sunucunuzda trafikten tasarruf edeceksiniz. Arama motorları tarafından kolay indexlenebilen DataLife Engine, ekstra ücret ödemeden sizi üst sıralara çıkartıyor. DataLife Engine şu anda 700.000'den fazla web sitesine hayat veriyor. Şimdi deneyin ve esnek bir altyapıyla büyük kitlelere ulaşın.

DataLife Engine'nin sunduğu fırsatların kısa bir listesi:

Genel Özellikler:
- Verileri depolamak için MySQL kullanır.
- Güçlü güvenlik sistemi.
- Veritabanı üzerinde minimum sorgu çalıştırır. (Opsiyonel olarak 0 ile 5 arasında değişir.)

Kategori: Web Tasarim, Data Life Engine, Internet Alemi

 

Türkiye’nin Güzellikleri Yandex Gezgin’de

Yazar: HbY Tarih 12-03-2014, 02:01, Gösterim: 1957

0 Türkiye’ye özel servisleriyle beğeni toplayan Yandex, Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini oturduğunuz yerden görmenizi ve gezmenizi sağlıyor.

YandeX Gezgin


Yandex’in “Gezgin” adı altında, özel bir sayfada sunduğu servisi sayesinde İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Bursa ve Kocaeli’de yer alanve merak etmenize rağmen bugüne kadar gidip göremediğiniz popüler mekanlar tek tıkla elinizin altında!

Kategori: Internet Alemi, Bilim ve Teknoloji, Tarayicilar

 
Önceki Sonraki