Son Konular » Doğan BAYBAŞİN, Bilgi Güçtü Paylaştıkça Büyür.
Reklam Alani
Reklam Alani
Reklam Alani
 
 
 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı
Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre

15 Temmuz Darbe Girişimi Öncesi ve Sonrası

Yazar: HbY Tarih 28-07-2016, 23:03, Gösterim: 2859

0
15-Temmuz-Darbe-Girişimi-Öncesi-Sonrasi-Yaşananlar-Gelişmeler


Tüm dünya ülkemizde gerçekleşen darbe girişimi ile gözünü Türkiye'ye çevirirken zaten bu işin içinde olan ülkeler girişimin sonuçlarını merak ediyordu. Darbe girişiminin öncüsü Fethullah Gülen ve ekibi başarısızlıkla sonuçlanan darbe sonunda adeta hezimete uğrayıp son çırpınışlarını veriyorlardı..

Türkiye'de başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi ABD ve özellikle CIA dahil bütün Avrupa Birliği ülkelerini karıştırdı. Çünkü bu girişimde en çok onlara güvenen darbeci hainler sırtını dayadığı Amerika'dan yeterli desteği göremediler ve buna halk engel oldu. Aslında Amerika halkın bu denli darbe girişime karşı demokrasiyi savunurcasına kendini tankların silahların önüne atacağını tahmin bile edemezdi.
Darbe girişimi için neden 15 Temmuz Seçildi ?


Çünkü Israil ve Rusya ile yeniden iyi ilişkiler kurmamız, Avrupa Birliğinin Ülkemize vizesiz giriş için vereceği karar süresinin azalması, Ülke ekonomisinin ve turizmin yeniden canlanmasıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKP hükümetinin yeniden elinin kolunun güçlenmesi Darbeci zihniyetin bir an önce harekete geçmesini sağladı. Asıl hedef olan Cumhurbaşkanımız'a karşı yapılan bu girişim dünyayı kasıp kavuracak hatta Suriye ve Irak'ın sınırlarını bile yeniden çizecektir. Belki yakın zamanda bunun farkına varamayacağız ama ilerleyen zamanlarda gelişecek olaylarla göreceğiz bunu. Darbe sonrası yeniden güçlenen ülkemizin ve AKP hükümetinin 2001'den beri hedefi olan 100. yılda Büyük TÜRKİYE hedefine yaklaşma süreci hızlanarak belki kimsenin hayal bile edemeyeceği bir boyuta erişecektir.

Kategori: Kalemimden Dokulenler

 

Martin Jetpack ile Kişiye Özel Jetpack

Yazar: HbY Tarih 6-07-2016, 15:07, Gösterim: 1138

0 Dünya Üzerinde Jetgiller Gerçek Oluyor.Yeni Zelenda Kuruluşlu Martin Jetpack Şirketi Özel Üretim Jetpack'ların satışına başlanılacağını duyurdu.. Şirketin özel olarak geliştirdiği Jetpack'ların öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarının, polis ve asker gibi savunma güçlerinin yoğun ilgiyle satın alması bekleniyor.

Kişiye Özel Jetpack, Martin Jetpack, Jetpack

Yeni Zelanda'lı şirket özel olarak geliştirdiği jetpack'ine ait en son versiyon olan özel portatip'i Paris'te bir havacılık fuarında sunmuş, uçuş simülasyonu olarak kullanılması için de Oculus Rift adlı şirketten yardım almıştı. Şirket, jetpack'i ilk olarak 2014 yılında 100 bin dolar fiyat ile sunmayı planlamış, ancak sistem geliştirmeleri gibi şeyler sebebi ile bu hamle gerçekleşmemişti.Şimdilik bu jetpack'ler 150 bin doları ödeyebilecek kişiler için birer eğlence aracı olarak görülse de, şirket CEO'su Peter Coker, ürünlerinin polis, itfaiye ve ambulans hizmetleri gibi alanlarda kullanılmasını hedeflediklerini belirtti. Martin Aircraft'ın hedefi, jetpackleri ile şu an helikopterlerin sahip olduğu hava ulaşımındaki yeri kazanmak.

Kategori: Bilim ve Teknoloji

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Java Google Chrome NPAPI Sorunu Çözümü

Yazar: HbY Tarih 29-06-2016, 17:58, Gösterim: 5448

0 Java 7.10 ve daha üstü kullanımda ki sürümlerde, güvenilmeyen Java destekli uygulamalarının (farklı bir izahla, bilinen yada bilinmeyen yayımcılar tarafından dijital olarak imzalanan uygulamalar ve güvenilir bir Sertifika Yetkilisi tarafından yayınlanmayan bir sertifikalarla kurulu oyun, sohbet, radyo vb ) bir web sayfasına dahil olduğunda ne zaman ve nasıl çalışacağını yönetme özelliğini sunmaktadır. Bu yolla Java Denetim Masası'ndaki güvenlik düzeyi ayarlarıyla aşağıdakiler belirlenir.
Güvenilmeyen Java uygulamaları çalıştırılmadan önce sistemimizde ki güvenlik düzeyi (ORTA DERECE veya YÜKSEK) bilgi istemi görüntülenmesini web tarayıcılar ile sağlar..

Chrome tarafından NPAPI desteği
Web tarayıcıları için Java eklentisi, belli başlı tüm web tarayıcılar tarafından desteklenmekte olan NPAPI platformlar arası eklenti mimarisine dayalıdır. Google, Eylül 2013'ten bu yana , Chrome tarafından sağlanan NPAPI desteğini "2014 yılı sonuna" kadar kaldırmayı planladığını açıklamıştır ki işlem; Silverlight, Java, Facebook Video ve diğer benzeri NPAPI tabanlı eklentiler için desteğin de kaldırılacağı anlamına gelmektedir. Kısa bir süre önce, Google planlarını gözden geçirdi ve NPAPI'yı tamamen kaldırmayı 2016 yılı sonlarına ertelediğini duyurdu. Bu tarihlerin daha da ileri alınıp alınmayacağı konusunda netlik olmadığı için, Java kullanıcılarının bir an önce Chrome'a alternatif tarayıcılar kullanmayı düşünmelerini öneririz. Chrome yerine Firefox, Internet Explorer ve Safari'yi daha uzun vadeli seçenekler olarak tavsiye ederiz. Google, Nisan 2015'te yayınlanan Chrome Sürüm 42'den itibaren Java gibi NPAPI tabanlı eklentileri konfigüre etmeye yönelik fazladan bir adım ekledi ve tüm sürümlerde NPAPI etiketi kullanımı seçenecek halinde sunmaya başladı. Ama yinede Chrome kullanmaya devam edecekseniz eğer NPAPI etiketini Google Chrome de etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Kategori: Google Diyari, Internet Alemi, Java Adobe

 

TDK 'Selfie'nin Türkçe Karşiligini Açıkladı

Yazar: HbY Tarih 22-05-2014, 18:55, Gösterim: 1716

0
Türk Dil Kurumu Selfienin Türkçe Karşılığını Açıkladi TDK Selfienin Turkce Karsiligini Acikladi Selfienin Turkce KarsiligiTürk Dil Kurumu (TDK), vatandaşlardan gelen önerileri değerlendirerek, "kendi fotoğrafını çekmek" anlamına gelen "selfie"ye Türkçe karşılık olarak "özçekim"i seçti.

TDK Bilim Kurulu bugünkü toplantısında "selfie" sözcüğünün Türkçe karşılığını "özçekim" olarak belirledi. Yabancı sözlere karşılıklar bulma çalışmalarına geniş katılımı sağlamak ve konuya katkısı olabilecek herkesin görüşlerini alabilmek amacıyla yapılan çalışma sonucunda TDK, "selfie"ye en çok önerilen "özçekim", "kendiçekim", "görçek", "kendinçek" ve "bakçek" sözcüklerini yine vatandaşa sorarak seçmişti.

Kategori: Edebiyat, Genel

 

Abd Başkan Yardımcısı Joe Bıden Güney Kıbrıs’a Geldi

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1193

0 ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Kıbrıslı liderlerle görüşmek üzere yarın Kıbrıs'a geliyor. Rumlar, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu makamında ziyaret edecek olan Biden'in bu ziyaretine pek sıcak bakmıyor. Biden'ın yarın Bükreş ziyaretinin hemen ardından adaya gelmesi bekleniyor.

Kategori: Haberler

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Madende bir gün bile çalışana ölüm aylığı

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 982

0 Çalışma Bakanı Faruk Çelik: Madende 1 gün bile çalışana ölüm aylığı için uğraşıyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Soma'da madende bir gün bile çalışanlara ölüm aylığı bağlanmasına ilişkin çalışma yaptıklarını kaydetti.

Kategori: Haberler

 

IMEX Kongre dünyası Frankfurt’ta buluştu

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1132

0 Frankfurt’ta 12 yıldır düzenlenen uluslararası kongre fuarı IMEX bugün sona eriyor. 20 Mayıs'ta başlayan fuar, uluslararası toplantı pazarının kalbi olarak tanınıyor. Fuarda Türkiye’den 46 firma ve sektör kuruluşu 400 metrekarelik bir alanda boy gösterdi.

Kategori: Haberler

 

Akhisar Belediyespor’un Yeni Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay Oldu

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1214

0 Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'da, Hamza Hamzaoğlu'ndan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Mustafa Reşit Akçay oturdu. Akhisar Belediyespor, Trabzonspor'da sezona başlayan ancak görevine son verilen Mustafa Reşit Akçay ile 1+1 yıllık anlaşma sağladı.

Kategori: Haberler

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Bakanlar Kurulu Toplantısı Sona Erdi

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1191

0 Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdiANKARA (AA) - Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen toplantı yaklaşık 8 saat sürdü.

Kategori: Haberler

 

Türk adaylar seçmenleri sandığa davet ediyor

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1220

0 Avrupa Parlamentosu (AP) ve yerel seçimler için Baden - Württemberg eyaletinde sandık başına gidecek olan 8,5 milyon seçmenden 200 bine yakın Türk seçmen, anketlere göre daha çok Türk adayları tercih edecek.

Kategori: Haberler

 
Önceki Sonraki