Haberler » Doğan BAYBAŞİN, Bilgi Güçtü Paylaştıkça Büyür.
Reklam Alani
Reklam Alani
Reklam Alani
 
 
 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı
Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre

Java Application Blocked by Security Setting Hatasi Çözümü

Yazar: HbY Tarih 25-02-2014, 23:33, Gösterim: 14674

4 Java Application Blocked by Security Setting Hatasi Çözümü

Güvenilmeyen bir applet veya uygulamanın web tarayıcımda ne zaman çalışacağını nasıl denetlerim?
Java 7u10, güvenilmeyen Java uygulamalarının (diğer bir deyişle, bilinmeyen bir yayımcı tarafından dijital olarak imzalanan uygulama veya güvenilir bir Sertifika Yetkilisi tarafından yayınlanmayan bir sertifika) bir web sayfasına dahil olduğunda ne zaman ve nasıl çalışacağını yönetme özelliğini sunmaktadır. Java Denetim Masası'ndaki güvenlik düzeyi ayarlarıyla aşağıdakiler belirlenir
Güvenilmeyen Java uygulamaları çalıştırılmadan önce (ORTA DERECE veya YÜKSEK) bilgi istemi görüntülenmesi
Güvenilmeyen Java uygulamalarının engellenerek çalışmalarının önlenmesi (ÇOK YÜKSEK).
Java 7 Güncellemesi 51 ile birlikte, kullanıcılar normalde güvenlik denetimleri tarafından engellenecek olan uygulamaları çalıştırmak üzere konfigüre edebilecekler. İstisna listesi özelliği kullanıldığında Java Denetim Masası'nda listelenir.

Java Denetim Masası yoluyla Güvenlik düzeylerini ayarlama

Java

Изменил: HbY Nedeni: Guncelleme

Kategori: Haberler, Java Adobe

 

Arınç: Başbakan Soma’da yumruk atmadı

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1909

0 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta maden faciası sonrası gittiği Soma'da kimseye yumruk atmadığını söyledi.

Kategori: Haberler

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Eyvah, UEFA iki Türk takımına şike için ceza veriyor

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1624

0 Hakkında disiplin soruşturması başlatılan iki kulübün Avrupa kupalarında katılıp katılmayacağı Disiplin Komitesi'nin kararı sonrasında belli olacak.

UEFA, Sivasspor ve Eskişehirspor hakkında bugün disiplin soruşturması başlattı.

UEFA’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, her iki kulübün de Türkiye’de gündeme gelen şike davasında adlarının geçtiği gerekçesiyle, haklarında disiplin soruşturması başlatıldığını duyurdu. Adı şikeye karışmış kulüplerin UEFA organizasyonlarına katılımı konusunda hassasiyetin devam edeceğinin vurgulandığı açıklamada, ‘sıfır tölerans’ ifadesi dikkat çekti. UEFA, talimatnamelerindeki maddeleri hatırlatarak, soruşturmalarda adı geçen kulüpler için men kararı verilebileceğini ifade etti.

Sivasspor ve Eskişehirspor ile ilgili karar, 2-3 Haziran tarihlerinde UEFA’nın İsviçre’nin Nyon kentinde bulunan merkezinde yapılacak toplantının ardından açıklanacak.

Söz konusu açıklamada "UEFA Avrupa Ligi Düzenlemesi'ne göre; organizasyona katılacak kulüplerin, ulusal ya da uluslararası seviyede direkt ya da dolaylı olarak maç sonucunu etkileyecek ya da önceden belirleyecek bi aktiviteye dahil olmamış olması gerekiyor. Kulüplerin bu durumu yazı yoluyla da UEFA'ya onaylaması gerekiyor" bilgisi de yer aldı.

Kategori: Haberler

 

Organları 6 Kişiye Hayat Verecek

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1652

0 Kütahya'da, 5 gün önce iki grup arasında çıkan kavgada av tüfeği ile başından yaralanan ve tedavi gördüğü Uşak Devlet Hastanesi Yoğum Bakım Servisi'nde beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Süleyman Tuncay'ın bağışlanan organları, 6 hasta için umut oldu.

Kategori: Haberler

 

Yaptığı Kerpiç Fırın Üzerine Göçtü

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1459

0 Edinilen bilgiye göre, 41 yaşındaki Osman Güloğlu, kiracı olarak oturduğu evin bahçesine ev sahibinden izin alarak kerpiçten ekmek fırını yaptı. Güloğlu, akşam saatlerinde 1 hafta önce yaptığı ekmek fırınını kontrol ettiği sırada bir anda kerpiç fırın üzerine göçtü.

Kategori: Haberler

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Tekmeyi Savunacak Durumda Değilim

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1321

0 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç maden faciasının yaşandığı Soma'da bir protestocuyu tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'i savunacak durumda olmadığını söyledi. "Bu çok feci bir olay" diyen Arınç, protestocunun şikayetçi olması durumunda adli soruşturma yapılabileceğini söyledi.

Kategori: Haberler

 

Güvenlik güçleri Halife Hafter’e katıldı

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1351

0 Yarbay Abani, Libya'daki ulusal televizyon kanallarında yayınlanan açıklamasında, ülkenin doğusunda ordu birlikleriyle çatışan emekli general Hafter liderliğindeki gruplara katıldığını duyurdu.

Kategori: Haberler

 

Çerkes sürgünü 150. yılın’da dilek fenerleri ile anıldı

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1277

0 21 Mayıs 1864 tarihi dünya üzerindeki bütün Çerkesler tarafından, "soykırım ve sürgünü temsil eden" gün olarak kabul ediliyor ve her yıl Mayıs ayı içerisinde anma programları düzenliyor. İstanbullu Çerkesler de soykırım ve sürgünün 150. yılında Rusya'yı protesto edecek.

Kategori: Haberler

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Türkiye, Kosova’yı farklı geçti

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1409

0 Hazırlık maçı kapsamında Kosova'ya giden Türkiye A Milli Futbol takımı, rakibini 1-6 gibi farklı bir skorla yendi. Kosova, uluslararası alanda ilk golünü attı. Euro 2016 elemeleri öncesinde hazırlık maçlarına başlayan Fatih Terim ve ekibi, Kosova deplasmanından 1-6'lık galibiyet ile döndü.

Kategori: Haberler

 

Soma Şehitleri İçin İki Günlük Saygı Nöbeti

Yazar: HbY Tarih 21-05-2014, 19:52, Gösterim: 1237

0 Soma Şehitleri İçin İki Günlük Saygı Nöbeti Hüseyin TÜCCAR / BURSA, (DHA) -
BURSA’da Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu akademik meslek odası yöneticileri, Somalı maden şehitleri anısına iki günlük saygı nöbeti başlattı.

Kategori: Haberler

 
Önceki Sonraki