Google Diyari » Doğan BAYBAŞİN, Bilgi Güçtü Paylaştıkça Büyür.
Reklam Alani
Reklam Alani
Reklam Alani
 
 
 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı
Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre

Java Google Chrome NPAPI Sorunu Çözümü

Yazar: HbY Tarih 29-06-2016, 17:58, Gösterim: 5448

0 Java 7.10 ve daha üstü kullanımda ki sürümlerde, güvenilmeyen Java destekli uygulamalarının (farklı bir izahla, bilinen yada bilinmeyen yayımcılar tarafından dijital olarak imzalanan uygulamalar ve güvenilir bir Sertifika Yetkilisi tarafından yayınlanmayan bir sertifikalarla kurulu oyun, sohbet, radyo vb ) bir web sayfasına dahil olduğunda ne zaman ve nasıl çalışacağını yönetme özelliğini sunmaktadır. Bu yolla Java Denetim Masası'ndaki güvenlik düzeyi ayarlarıyla aşağıdakiler belirlenir.
Güvenilmeyen Java uygulamaları çalıştırılmadan önce sistemimizde ki güvenlik düzeyi (ORTA DERECE veya YÜKSEK) bilgi istemi görüntülenmesini web tarayıcılar ile sağlar..

Chrome tarafından NPAPI desteği
Web tarayıcıları için Java eklentisi, belli başlı tüm web tarayıcılar tarafından desteklenmekte olan NPAPI platformlar arası eklenti mimarisine dayalıdır. Google, Eylül 2013'ten bu yana , Chrome tarafından sağlanan NPAPI desteğini "2014 yılı sonuna" kadar kaldırmayı planladığını açıklamıştır ki işlem; Silverlight, Java, Facebook Video ve diğer benzeri NPAPI tabanlı eklentiler için desteğin de kaldırılacağı anlamına gelmektedir. Kısa bir süre önce, Google planlarını gözden geçirdi ve NPAPI'yı tamamen kaldırmayı 2016 yılı sonlarına ertelediğini duyurdu. Bu tarihlerin daha da ileri alınıp alınmayacağı konusunda netlik olmadığı için, Java kullanıcılarının bir an önce Chrome'a alternatif tarayıcılar kullanmayı düşünmelerini öneririz. Chrome yerine Firefox, Internet Explorer ve Safari'yi daha uzun vadeli seçenekler olarak tavsiye ederiz. Google, Nisan 2015'te yayınlanan Chrome Sürüm 42'den itibaren Java gibi NPAPI tabanlı eklentileri konfigüre etmeye yönelik fazladan bir adım ekledi ve tüm sürümlerde NPAPI etiketi kullanımı seçenecek halinde sunmaya başladı. Ama yinede Chrome kullanmaya devam edecekseniz eğer NPAPI etiketini Google Chrome de etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Kategori: Google Diyari, Internet Alemi, Java Adobe

 

Google Seo İle Google’da Üst Sıralara Çıkma

Yazar: HbY Tarih 8-04-2014, 03:24, Gösterim: 1343

0
Google Seo Calismasi Ile Para Kazanmak
Google Seo; Google arama motorunda anahtar kelimelerde üst sıralarda listelenmek için yapılan çalışmaların tamamıdır. Google da ilk sayfa’da olmak için öncelikle google web yönetici kuralları’na uymak gerekir. Web sitenizi web yönetici araçlarına ekleyip sitenizi doğrulayarak istatistik ve önerilere ulaşabilirsiniz. Bu öneriler doğrultusunda yapılacak google seo uygulamaları ile sitenizi ilk sayfaya taşıyabilirsiniz.


Öncelikle seo işlemlerinin başında kelime araştırması yapmak gerek, bu araştırmayı Google kelime aracı ‘nı kullanarak yapabilirsiniz. Google seo akılı ve mantıklı bir şekilde yapıldığı zaman size çok ziyaretçi ve müşteri kazandırır. Google seo için öncelikle zor kelime yerine kolay kelimelerden başlayıp sitenize biranda yüklenmemiş olur ve kolay kelimelerde kısa sürede ilk sayfaya çıkarak sitenize ziyaretçiler sağlayabilirsiniz.

Kategori: Web Tasarim, Google Diyari, Internet Alemi

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Google Hesabini Silmek, Youtube Hesabi Silmek

Yazar: HbY Tarih 16-03-2014, 18:37, Gösterim: 1562

0
Google Hesabini Silmek, Youtube Hesabi SilmekYoutube, Google Adsense, Google Analytics, Google Plus, Google Blog ve Google ye Ait Tüm Servislerden Adinizda Dahil Tüm Bilgilerinizi Hesaplarinizi Silmek Icin Konunun Devaminda Verilen Linke Tıklayın

Kategori: Google Diyari

 

Google ve LG Işbirliğiyle Kol Saati

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:34, Gösterim: 1399

0
Google ve LG Işbirliğiyle Kol Saati


Google ve diğer bir teknoloji devinin ortak geliştirdiği saat özellikleriyle beraber internete sızdı.

Henüz yaygınlaşmamış olsa da önde gelen cep firmaları, akıllı saat denemelerine son hız devam ediyorlar. Yeni bir iddiaya göre ise Google ve LG, kare ekranlı bir saat üzerinde çalışıyorlar.

LG üretimi, Google markalı akıllı saat, evleaks'in raporuna göre 1.65 inç'lik 280x280 çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip olacak. Bu, saatin çözünürlük ve kare ekran bakımından Samsung Gear 2 veya Gear 2 Neo'ya benzeyeceği anlamına geliyor. MWC'de tanıtılan, daha şık görünen Gear Fit, 1.84 inç'lik, 432x128 çözünürlüklü uzun bir Super AMOLED ekrana sahipti.

Sızıntıya göre Google'ın akıllı saati, 512MB RAM'e ve 4GB depolama alanına sahip olacak. Saatte hangi işlemcinin kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Saatin özellikleri, diğer akıllı saatlerle eş düzeyde görünüyor. Ancak saat muhtemelen uygulamaları çalıştırabilmek için yine Android'li bir cihaza ihtiyaç duyacak.

Kategori: Ses-Video Araclari, Google Diyari

 

Google Mobil Reklam Gelirlerini Artiriyor

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:24, Gösterim: 1192

0
Google Mobil Reklam Gelirlerini Artiriyor


Araştırma şirketi eMarketer'in Google'ın ABD'deki bilgisayarlarda yayınlanan arama reklam gelirlerinin geçen yıl ilk kez düştüğünü bu yılda yüzde 7'lik bir düşüş yaşayacağını açıkladı. Ancak raporda mobil reklam pazarındaki hızlı büyümenin etkisi ile şirketin ABD'deki reklam gelirlerinin artmaya devam edeceği kaydedildi.

eMarketer'in yayınladığı rapor akıllı telefonlardaki yükselişin ne kadar ciddi boyutta olduğunu ve tabletlerin Google'ın iş modelini nasıl şekillendirdiğini de ortaya koyuyor.

eMarketer global çapta ise Google'ın 2013'te 38,3 milyar dolar olan net reklam gelirlerinin 2014'te yüzde 14 artışla 43,5 milyar dolara yükselmesini bekliyor. Araştırma şirketi Google'ın cihaz basında uluslararası reklam satışları ile ilgili bir bilgi ise vermedi.

Her ne kadar eMarketer masaüstü bilgisayarlardan gelen arama gelirlerindeki hızlanmanın artarak geçen yılki 10,8 milyar dolarlık seviyesinden bu yıl 10 milyar dolara gerilemesini beklese de 2013'te 3,3 milyar dolar olan ABD'deki mobil arama gelirlerinin bu yıl 5,1 milyar dolara yükseleceği tahmininde bulundu.

Google reklam gelirleri ile ilgili detaylı rakamları yayınlamıyor. Bu reklamlar içerisinde internet genelindeki görüntülü reklamlar da bulunuyor. Öte yandan Google sözcüsü ise yorum yapmayı reddetti.

eMarketer raporunda Google'ın mobil arama reklamlarındaki itici gücünün geliştirilmiş kampanyalar ve ürün listeleme reklamlarının olduğunu belirtti. Geliştirilmiş kampanyalar ile Google tabletlerde olduğu gibi reklam verenlerden masaüstü arama sonuçları reklamları teklifleri de talep ediyor. Ürün listeleme reklamları ise fotoğraflar ve fiyatları içeriyor. Analistler bu reklamların Google'ın alışılmış yazı tabanlı linklerinden daha fazla akıllı telefonlarda etkili olduğunu belirtiyor.

Mobildeki güce rağmen Google arama motorunu akıllı telefonlar ve tabletler için ayarlamakta teknik zorluklarla da karşılaşıyor. Bu tarz cihazı kullananlar zamanlarının çoğunu mobilde internette gezinti yerine uygulamalarda geçiriyor. Bu nedenle Google uygulama içerisinde içeriği indeksleyerek mobil arama sonuçlarına uygulama içerisindeki bu içeriğe yönlendiren "derin linkler" yerleştiriyor.

San Francisco'da geçen hafta yapılan konferansta konuşan Baş İş Modeli Yetkilisi Nikesh Arora, nihayetinde Google'ın mobile dönüşümde öne geçeceğini söyledi. Arora akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanıcılar ile ilgili elde edilen konum bilgisi gibi ek verilerin Google'ın daha iyi hedeflemede bulunmasına imkan tanıyacağını ve böylece daha kazançlı reklam ürünlerinin sunulacağını da sözlerine ekledi.

Kategori: Google Diyari, Internet Alemi

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Google Ilk Mağazasını Açıyor

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:22, Gösterim: 1295

0
Google Ilk Mağazasını AçıyorGoogle, Manhattan’da ilk ana mağazasını açmaya hazırlanıyor.

Google, ABD’deki ilk ana mağazası için Manhattan’ın SoHo semtindeki bir mekanı kiralamak üzere kontrat imzalamaya yakın.

Crain’s New York’ta belirtildiği üzere Google, 131 Greene Sokak üzerinde bulunan 380.90m²’lik (4.100ft² ) bir mekanla ilgileniyor. Teknoloji devinin ilgilendiği mekan aynı zamanda Apple mağazasının da yaklaşık bir blok ötesinde bulunuyor.

Şimdiye dek Google, Best Buy gibi perakende mağazalarının içinden ve kısa bir süreliğine Amerika’daki bazı havalimanlarından müşterilerine doğrudan satış yapmasıyla biliniyor.

Google, ilk Google mağazalarını önemli metropolitan alanlarda olmak üzere yıl sonuna dek açmayı arzu ediyor. Şirketin mağaza açmadaki amacı ise müşterilerinin yeni Google Nexus, Chrome ve gelecek ürünleri yerinde görüp almalarını sağlamak.

Google’ın rakipleri Apple ve Microsoft’un ise müşterilerin, ürünleri almadan önce deneyebildikleri perakende satış noktaları mevcut.

Google’ın ABD’deki yüzlerce Best Buy mağazasında ve İngiltere’deki 50 PCWorld/Dixon’s mağazasında ‘mağaza içinde Chrome Mağazası’ modelinde satış noktaları bulunuyor. Buralardaki satış noktalarında insanlara Chromebooklar tanıtılıyorlar.

Google’ın mağaza açma fikrinin Google Glass’tan ileri geldiği belirtiliyor. Şirket yöneticileri, insanların Google Glass’ı almadan önce denemek isteyebileceklerini düşündüler.

Kategori: Google Diyari

 

Google Site Haritasi Oluşturmak ve Web Yonetici Araçlarina Kayit

Yazar: HbY Tarih 12-03-2014, 09:59, Gösterim: 2061

0 Google, Web Master Tools ile hızlı, kolay ve iyi şekilde siteniz hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir. Aynı zamanda Web Master Tools'a kayıt olmak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) içinde faydalı olacaktır. Web Yönetici Araçları'na blogunuzun site haritasını yükleyebilir ve böylelikle Google'ın sizin siteniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Web Yönetici Araçlarını Kullanmak için Sebepleriniz Var
1. Site haritası oluşturmak.
2. İçerik Analizi Yapabilmek; Sitenize giden bağlantılar, Anahtar Kelimeler, İç bağlantılar, Abone istatistiklerinizi inceleyebilirsiniz.
3. Sitenizdeki URL'leri Bulunamadı, Erişilemiyor, HTTP, Site Haritaları içerisinde, Zaman aşımına uğradı, robots.txt ile kısıtlanıyor, İzlenemiyor gibi kategorilere ayrılmış listeler yardımı ile kolayce görüntüleyebilme ve varsa sorunları düzenlem imkanı.
4. Harici Bağlantılar: Sitenize başka sitelerce verilmiş olan bağlantıları görüntüleme imkanı.
5. Harici Bağlantıların içeriği hakkında bilgi.
6. URL İndekslenme: Google tarafından hale hazırda indekslenmiş olan bir içeriğin indekslenmesini istemiyorsanız URL'yi kaldırma imkanı.

Liste benzer maddelerle daha da uzatılabilir.

Wordpress gibi diğer blog platformlarında hazır eklentilerle oluşturulabilen Site Haritasını Blogger'da oluşturmak için atom.xml beslemesini kullanabiliriz. Eğer halen site haritanızı Web Yönetici Araçlarına kaydettirmediyseniz, vakit kaybetmeden Web Yönetici Araçlarına kayıt olun. Kayıt işleminden sonra var olan sitenizi kayıt ettirmelisiniz. Size verilecek olan kodu istenlen yere yerleştirin ve sitenizi doğrulayın.

Kategori: Google Diyari, Internet Alemi

 

Google Site Haritaları hakkında

Yazar: HbY Tarih 3-03-2014, 21:01, Gösterim: 1482

0 Site Haritaları, sitenizde başka türlü bulamayacağımız sayfaları Google'a bildirmenin bir yoludur. En basit ifade ile, bir XML Site Haritası (genellikle Site Haritası olarak adlandırılır, ilk harfleri büyük S ve H olur), web sitenizdeki sayfaların bir listesidir. Site Haritası oluşturup göndererek, Google'ın normal tarama işlemiyle keşfedemeyeceği URL'ler de dahil olmak üzere sitenizdeki tüm sayfalardan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.


Google Webmaster Araclari

Kategori: Google Diyari, Genel, Internet Alemi

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı