Genel » Doğan BAYBAŞİN, Bilgi Güçtü Paylaştıkça Büyür.
Reklam Alani
Reklam Alani
Reklam Alani
 
 
 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı
Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre

Ergenlik Sivilcelerinizi Yok Edin

Yazar: HbY Tarih 10-05-2014, 19:54, Gösterim: 29297

1
Ergenlik Sivilcesi Nasıl Geçer, Ergenlik Sivilcesiniz Yok Edin, Sivilce Tedavi Yöntemleri, Sivilceleri Yok Etme


Ergenlik Sivilcesi Nasil Geçer, Ergenlik Sivilcenizi Yok Edin, Sivilce Tedavi Yöntemleri

Ergenlik dönemindeki gençlerin çoğu, yüzlerini kaplayan sivilceler nedeniyle kendilerini kötü hissediyor. Prof. Dr. Büyükgebiz, gençleri uyarıyor: Kozmetik ürünler peşinde koşmayın! Sivilcenin ilacı sudur. Yüzünüzü bol bol yıkayın!..
Acıbadem Hastanesi Çocuk Endokrinolojisi, Büyüme ve Ergenlik Bölüm Sorumlusu Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz, ergenlik döneminde en fazla görülen sorunlarla ilgili sorularımızı yanıtladı
* Ergenlik sivilceleri neden ve ne şekilde oluşur?
Sivilceler veya tıbbi adı ile akneler ergenlik döneminde en sık rastlanılan sorunlardandır. Bu dönemde kız ve erkekler, çevre ve yaşıtları tarafından beğenilme arzusu içindedir. Aknelerin oluşumu görünümlerini bozar ve güven kaybına yol açar. Akneler ergenlik döneminde yüz, sırt ve göğüste az veya çok sıklıkta ortaya çıkabilir ve mikrop kapmazsa yani enfekte olmazsa kendiliğinden geçer. Akneler, özellikle 20 yaşından sonra kendiliğinden geçer. Akneler kızlarda daha çok görülür. Ergenlik sivilcesinde genetik yatkınlık söz konusudur. Ailesinde şiddetli aknesi olan gençlerde daha sık gözlenir. Ergenlikte salgılanmaya başlayan seks hormonları nedeniyle, yağ bezi üretiminde artış olur. Zaten kısmen kapalı olan gözeneklerde yağın da birikmesi ile tıkaçlar oluşur. Tıkaç nedeniyle deriye açılamayan ve artmış yağ üretimi yüzünden gerilen folliküller patlayarak, deride iltihabi reaksiyonun daha da artmasına sebep olurlar.
NEMLENDİRİCİ SÜRMEYİN

Haberin Tamami Icin Konu Devamini Goruntuleyin

Kategori: Sağlık, Genel

 

Akınsoft Cafeplus Windows 7 Sorunu Çözümü

Yazar: HbY Tarih 1-04-2014, 05:03, Gösterim: 10485

4 Windows7 ve Windows7 Home Basic işletim sistemlerinde programın genel ayarlar ve lisans bölümünde işlem yapamıyorum ne yapmam gerekiyor?

Bu sorunun çözümü için denetim masası/kullanıcı hesapları/kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir kısmından "hiçbir zaman uyarma" seçeneğini ve denetim masası/bölge ve dil/ek ayarlar kısmında "sıfırla" butonundan ayarları sıfırlamanız gerekmektedir.Bu ayarları yapdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Ayrıntılı Anlatim Konu Devamindadir.

Kategori: Genel, Isletim Sistemleri

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Eğitim Demek Gelecek Demek

Yazar: HbY Tarih 10-03-2014, 20:55, Gösterim: 1491

0 Artik Yirmibirinci Yüzyilin Eşiğindeyiz. 14üncü Yilinda 2000'den Bugünlere Dünyada Trajik Bir Çok Olaya Taniklik Ettik. Şaşırdık, Hayret Ettik. Yeri Geldi Güldük, Yeri Geldi Ağladik..
Yeri Geldi Aciyi Paylaştik,
Yeri Geldi Aciyi Körükledik...
Ne Varki Dünyada Yaşanan Sorunlarin Büyük Bir Kismida Bizi Etkileyiyor, Etkileyecekte...

İşte Mesele Burda Başliyor.. Insan Zihninin ve Yaşaminin Şekillendiği Süreç Olan ve Dünyamizin Geleceğini Doğrudan Ilgilendiren Eğitimle Ilgili Sorunlar Bunlarin Arasinda Olacaktir.

Ilerleyen Teknoloji ve Yaygınlaşan Bilgisayar Kullanimi Günümüzde Bilgi Aliş Verişini Kolaylaştırırken, Bu Nimetten Yararlanamayan Sayisi Azimsanmayacak Kadar Az Değildir.

Bugün Dünyamizda Yaşayan Insanlarin 900 Milyon Adedi Okuma Yazma Bilmiyor. Bunlara Benim Annem ve Babamda Dahil.

Ülkelerde Eğitimsizlik ve Az Gelişmişlik Bir Birini Tamamliyor. Gelişmiş Ülkelerde Durum Pek Parlak Değil Tabiki. Yetkili Mercalar Ilerleyen Teknoloji ve Bir Birini Izleyen Reformlara Karşı Eğitim Sisteminde Hala Eksiklerin Bulunduğunu, Bununda Amaçlarin Doğru Saptanamamasindan Ileri Geldiğini Savunuyorlar.

Kategori: Genel, Kalemimden Dokulenler

 

Diyarbakır'ın 'Paşa' Eserleri

Yazar: HbY Tarih 5-03-2014, 23:12, Gösterim: 2241

0
Kursunlu Camii Diyarbakir27 farklı medeniyete ev sahipliği yapan Diyarbakır, Eğil'deki peygamber mezar ve kabirleri, İçkale'deki şehit sahabeleri, hünkar mabetleri, cami ve kiliseleriyle eşsiz bir değer. Eski Diyarbakır'da ayakta kalan tarihi eserlerin önemli bir kısmı Osmanlı'nın şehre gönderdiği paşalarının armağanı. Atanan her paşa, nam-ı diğer valinin eserleri ecdadın mührü gibi; Ali Paşa'da, İskender Paşa'da, Melek Ahmet Paşa'da asırlardır dimdik ayakta, gelenleri mütevazı yapılarıyla karşılıyor.

Dicle Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Salih Erpolat, paşaların eserlerinin Osmanlı Devleti'nin ihtişamını gösterdiğini belirtiyor. Erpolat,"Osmanlı döneminin en önemli şehirleri İstanbul, Edirne ve Diyarbakır'dır. Böyle olunca devlet buraya gönderdiği paşaları iyi yetişmiş insanlardan seçiyor, iyi de vakfediyordu. Onların gelirlerinin de yüksek olması böyle yatırımlar yapmalarına vesile oldu. Burası o dönemde ekonomik olarak da çok farklı bir yerdi. Zengin bir coğrafyaydı. Günümüzdeki gibi fakirlikle anılmıyordu. O dönemde İstanbul ve Edirne'den sonra en zengin şehirdi. Burası vergilerden, işletme sayısına kadar çok önemli bir yerdi. Böyle olunca da paşalar askeri hizmetin yanında öbür dünyayı da düşünerek bir eser yaparak diğer tarafa yatırım yapmışlar. Eserler aynı zamanda paşaların da ihtişamını gösteriyor. Şehrin sosyal hayatına önemli katkılar sunmuşlar. Kültürel, ekonomik, sosyal, askeri anlamda şehre ciddi katkıları olmuştur. Okullar açmışlar. Diyarbakır'da sanayi mektebini açmışlar." diyor.

İşte Osmanlı paşalarının Diyarbakır'a yaptığı eserler:

Kategori: Bilgilendirme, Tarih, Genel

 

TDK 'Selfie'nin Türkçe Karşiligini Açıkladı

Yazar: HbY Tarih 22-05-2014, 18:55, Gösterim: 1716

0
Türk Dil Kurumu Selfienin Türkçe Karşılığını Açıkladi TDK Selfienin Turkce Karsiligini Acikladi Selfienin Turkce KarsiligiTürk Dil Kurumu (TDK), vatandaşlardan gelen önerileri değerlendirerek, "kendi fotoğrafını çekmek" anlamına gelen "selfie"ye Türkçe karşılık olarak "özçekim"i seçti.

TDK Bilim Kurulu bugünkü toplantısında "selfie" sözcüğünün Türkçe karşılığını "özçekim" olarak belirledi. Yabancı sözlere karşılıklar bulma çalışmalarına geniş katılımı sağlamak ve konuya katkısı olabilecek herkesin görüşlerini alabilmek amacıyla yapılan çalışma sonucunda TDK, "selfie"ye en çok önerilen "özçekim", "kendiçekim", "görçek", "kendinçek" ve "bakçek" sözcüklerini yine vatandaşa sorarak seçmişti.

Kategori: Edebiyat, Genel

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Dünyanin En Değerli 20 Futbol Kulübü

Yazar: HbY Tarih 9-05-2014, 18:04, Gösterim: 1189

0
Dünyanin En Değerli 20 Futbol Kulübü


Forbes listesinde 3,4 milyar dolar değer biçilen Real Madrid birinci sırada. Dergiye göre İspanyol kulübü geçen yıl yüzde 4 büyüme kaydetti.

Real Madrid'i, 3,2 milyar dolarlık değeriyle Barcelona takip ediyor.

En hızlı büyüyen kulüp Bayern Münih geçen yıl değerini yüzde 41 artırarak 1,9 milyar dolarlık bir dev haline geldi.

Listenin ilk 10 sırasında İngiltere'den 5 kulübün yer alması dikkat çekiyor: Manchester United, Arsenal, Chelsea, Manchester City and Liverpool.

Derginin tespitine göre, Portekizli oyuncu Cristiano Ronaldo yılda yaklaşık 73 milyon dolar gelire sahip.

Şimdiden efsane adayları arasında gösterilen Lionel Messi, 65 milyon dolarlık gelirle Ronaldo'yu takip ediyor.
Sarı kırmızılılar 16

Kategori: Genel

 

Conturium Gercegi

Yazar: FoReVeR Tarih 10-04-2014, 16:20, Gösterim: 1485

0

Kategori: Genel, Haberler

 

Nisan, yağmur ve insan

Yazar: FoReVeR Tarih 7-04-2014, 01:14, Gösterim: 1420

0 Bugünlerde yağması beklenen bereketli Nisan yağmurları, vücuda zindelik ve enerji kazandırıyor. Çünkü içinde “kullanılabilir demir” var.
Kış boyunca en alt seviyeye inen vücudun demir miktarını en doğal yoldan geri kazanabilirsiniz: Yağmur gördüğünüzde dışarı çıkıp bol bol ıslanın!..
Bu hafta yağmurlar başlarken etrafınıza dikkatle, fark etmek için bakın. Yaprakların boyutlarını, renklerini, tomurcukları hafızanıza kaydedin… Üşüyorsanız yağmur suyunu toplayın ve evde ısıtarak duş alın… Evcil hayvanınız varsa bu sudan içirin, mümkünse yağmurda dolaştırın. Evde yaşlılar varsa onların da ellerine, yüzüne, saçlarına yağmur suyu sürün. Hatta mümkünse hafta başında, kanınızdaki demiri ölçtürün; ıslana ıslana dolaştıktan sonra kanınızdaki demiri tekrar ölçtürün… Böyle tavsiye ediyor uzmanlar.
Nisan yağmurlarında kullanılabilir sevgi var, hissedilebilir şefkat var ve hoşgörü var… Üstelik yağmurlar mayısta da yağacak, martta da yağıyordu… Nisanda da sevgi yağmurları yağıyor yine, her yerde.

Kategori: Sağlık, Genel

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Nisan Yağmuru Suyu Zemzem Gibidir

Yazar: FoReVeR Tarih 7-04-2014, 01:11, Gösterim: 1876

0 Nisan Yağmuru Hakkında Hadis-i Şerifler…
Peygamberimiz (s.a.v)’den rivayet olundu ki:
‘’Cebrail a.s Bana öyle bir ilaç öğretti ki, (o ilaç sayesinde,insanların) doktorların ilaçlarına hiç ihtiyacı kalmaz…’’
Eshab-ı Kiram : (o ilaçtan) Bize de haber ver,Ya Rasulullah dediler, Rasulullah (s.a.v):
‘’Nisan yağmurunu alınız (toplayınız). Ona; 70 defa Fatiha-i şerife, 70 defa İhlâs-ı şerif, 70 defa Felak suresini, 70 defa Nâs suresini, 70 defa Tesbih duasını (SübhanAllahi vel-hamdü

Kategori: Dini Bilgiler, Genel

 

Mine Kosan-Duman olayim

Yazar: FoReVeR Tarih 7-04-2014, 01:06, Gösterim: 1438

0


sonsuz gecelerin karanliginda
beni düsün sessiz hayal olayim
benim icin yakip son sigarani
bir nefes daha cek duman olayim . . .

Kategori: Genel

 
Önceki Sonraki