Bilim ve Teknoloji » Doğan BAYBAŞİN, Bilgi Güçtü Paylaştıkça Büyür.
Reklam Alani
Reklam Alani
Reklam Alani
 
 
 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı
Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre

Martin Jetpack ile Kişiye Özel Jetpack

Yazar: HbY Tarih 6-07-2016, 15:07, Gösterim: 1138

0 Dünya Üzerinde Jetgiller Gerçek Oluyor.Yeni Zelenda Kuruluşlu Martin Jetpack Şirketi Özel Üretim Jetpack'ların satışına başlanılacağını duyurdu.. Şirketin özel olarak geliştirdiği Jetpack'ların öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarının, polis ve asker gibi savunma güçlerinin yoğun ilgiyle satın alması bekleniyor.

Kişiye Özel Jetpack, Martin Jetpack, Jetpack

Yeni Zelanda'lı şirket özel olarak geliştirdiği jetpack'ine ait en son versiyon olan özel portatip'i Paris'te bir havacılık fuarında sunmuş, uçuş simülasyonu olarak kullanılması için de Oculus Rift adlı şirketten yardım almıştı. Şirket, jetpack'i ilk olarak 2014 yılında 100 bin dolar fiyat ile sunmayı planlamış, ancak sistem geliştirmeleri gibi şeyler sebebi ile bu hamle gerçekleşmemişti.Şimdilik bu jetpack'ler 150 bin doları ödeyebilecek kişiler için birer eğlence aracı olarak görülse de, şirket CEO'su Peter Coker, ürünlerinin polis, itfaiye ve ambulans hizmetleri gibi alanlarda kullanılmasını hedeflediklerini belirtti. Martin Aircraft'ın hedefi, jetpackleri ile şu an helikopterlerin sahip olduğu hava ulaşımındaki yeri kazanmak.

Kategori: Bilim ve Teknoloji

 

Asus’tan Android Oyun Konsolu

Yazar: HbY Tarih 15-03-2014, 19:05, Gösterim: 1204

0
Asus’tan Android Oyun KonsoluAsus’un bir web sitesindeki listelenen ürünü, Android tabanlı bir mikro oyun konsolu hazırladığı söylentisi başlattı.

Bluetooth SIG adlı web sitesinde listelenen ürün, Android 4.3 işletim sistemli bir mikro oyun konsolu ve Asus Game Box adını taşıyor.

430 mAh pil ile gelen konsol, akıllı TV’lere bağlanabiliyor. Bir mobil telefon aksesuarı olarak listelenen ürün, Android tabanlı oyun kumandalarını da Bluetooth üzerinden kullanma imkânı veriyor.Kategori: Mobil Uygulamalar, Bilim ve Teknoloji

 
Kadin, Aile ve Çocuk Sağlığı

Türkiye’nin Güzellikleri Yandex Gezgin’de

Yazar: HbY Tarih 12-03-2014, 02:01, Gösterim: 1957

0 Türkiye’ye özel servisleriyle beğeni toplayan Yandex, Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini oturduğunuz yerden görmenizi ve gezmenizi sağlıyor.

YandeX Gezgin


Yandex’in “Gezgin” adı altında, özel bir sayfada sunduğu servisi sayesinde İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Bursa ve Kocaeli’de yer alanve merak etmenize rağmen bugüne kadar gidip göremediğiniz popüler mekanlar tek tıkla elinizin altında!

Kategori: Internet Alemi, Bilim ve Teknoloji, Tarayicilar